Hakkımızda

/Hakkımızda
Hakkımızda 2018-03-28T22:40:30+00:00

Mucizevi Çözücü Söngüt

Kireci yok eden kullanıldığında büyük tasarruflar sağlayan mucizevi ilaç Söngüt

Söngüt’ün Mücidi İzzettin Baskın Kimdir?

  • Doğum Tarihi – 1958 yılında Van’da doğmuştur.

  • Büyüdüğü Yer – Babası Memur olduğu için Tayini Samsun’a çıkmuş ve Samsun’da büyümüştür.

  • Eğitimi ve Buluşları – 10 Kardeşli ailede hem çalışıp hem okuyarak Ticaret Lisesi Mezunu olmuştur. Yılları buluşlarla geçmiştir. Teknik ve sağlık üzerine 17 tane buluşu vardır.

7. Sınıfa giderken Söngüt adını verdiği ilacı bulmuştur. Babası rahmetli olduktan sonra bir tavuk çiftliğinde çalışmaya başlamıştır. Sulukları temizleme esnasında otların temizleyici özelliğini keşfetmiş ve zamanla kireç, kalker taşı ve kışırı yok eden Söngüt ilacını geliştirerek ticaret hayatına atılmıştır.

Söngüt Nedir?

Türkiye’de ilk ve tektir. 20 yılı aşan deneyimdir. İnsan ve çevreye saygı, düşük yakıt tüketimi, daha çok ısı ve buhardır. Daha uzun tesis ömrüdür. Güler yüzlü, çabuk hizmet, kişi ve ülke ekonomisine katkı demektir.  Bunu adı Söngüt ve İzba Ticaret ve Kimya Sanayidir.

Kimya sektörünün kireç taşı, kalker ve kışır temizliğinde ulaştığı son noktayı temsil eden Söngüt kokusuz, zehirsiz, insan sağlığını ve çevreyi etkilemeyen, çıplak elle dahi kullanılabilen kimyasal bir temizliyicidir.

Uygulama sırasında ve sonrasında tesisata her hangi bir zarar vermeyen yapısıyla Söngüt, kireç taşlarının temizlenmesinde en ideal malzemedir.

Söngüt Nasıl Uygulanır?

  • İZ-BA Kimya San. ve Tic. bünyesindeki uzman ekipler tesisinizde yapacakları incelemelerden sonra Söngüt uygulamasını, kısa bir sürede gerçekleştirir.

  • Uygulama öncesi ve sonrasında tesisatınızdan alınan kesitler size uygulamanın sonuçlarını açıkça gösterecektir.

  • İZ-BA uzmanlarının kısa bir brifinginden sonra, Söngüt‘ü tesisatçınız da uygulayabilir.

Kireç ve Kışır nedir? 2018-03-04T15:01:39+00:00

Ülkemiz şehir şebeke sularının, dünyadaki benzerlerine oranla daha sert olduğu bilinen bir gerçektir. Bu sertliği oluşturan, kalsiyum, potasyum ve magnezyum gibi alkali elementlerin, karbonat, sülfat ve silikat türevleridir. Bu maddeler, ısı üreten ve ileten sistemlerin iç cidarlarında, zaman içerisinde, kireç ve kalker katmanları oluştururlar.

Bu katmanlara Kışır adı verilir. Oluşan kışır tabakası tesisatın erken çürümesine yol açtığı gibi, su, ısı ve buhar transferini de engeller. Hatta bloklaşmış kalker ve silis tabakaları nedeniyle kazanların patlama olasılığı bile vardır.

Söngüt nerelerde kullanılıyor? 2018-03-04T14:49:22+00:00

Kireç ve kalkeri, camdaki boya lekelerini, tabandaki alçıları, çimento birikintilerini çözüyor. Çamaşır makinesine bir su bardağı koyduğunuzda makine bir sene boyunca kireç tutmuyor. Araba yıkamada kullanılıyor. Kalorifer su sistemlerinde, buhar kazanlarında ve dilimli esenjorlarda ve buna benzer cihazlarda kullanılıyor.

Söngüt ilacını alıcının sürekli mi kullanması gerekiyor? 2018-03-04T14:46:36+00:00

İlk etapta sistem temizlendikten sonra artık ilaç 6 ayda bir kullanılıyor.

Alıcı sistemi yenilemek yerine sizi neden tercih etmeli? 2019-02-04T13:03:23+00:00

Dilimli Esenjorun bir tanesi 8 Milyar’dır. Bu dilimli esenjorun lastikleri var ve yurt dışından geliyor. O plakaları temizlemeleri gerekiyor. bu da oldukça maliyetli bir iş. Söngüt ilacını döktükten 15 dakika sonra temizleme işlemi tamamlanmış oluyor. 4 kg ilaç 25 TL’den 100 TL ama sistemi değiştirecek olursanız 8 Milyara mal oluyor. Arada dağlar kadar fark var. Bu yüzden bizi tercih ediyorlar.

Hangi Otellerle Çalışıyorsunuz? 2018-03-04T15:01:11+00:00

Calista Luxury Resort Hotel ve Delphin Palace Grubu ile çalıştık. Bu ilaç aynı zamanda derzi eritmiyor, derzin dışını temizliyor. Bu konuda da otellerde büyük başarı yaladık. Biz ilacı otellere konsantre olarak gönderiyoruz. Çözünürlüğü oteller yapıyor. Tavsiye edilen 20 kg suya 1 kg Söngüt. Bazı yerlerde 30 kg suya 1 kg Söngüt kullanılabiliyor. Burada teknik elemanlar devreye giriyor. Lekenin derecesine göre bu ayarlama değişebiliyor. Uygulama yaptığımız bir diğer otelde Merit Şahraman Hotel’di. Otel dolu olduğu için derzleri değiştiremiyorlardı. Biz bu konuda kendilerine yardım ettik. Kalorifer peteklerindeki kireçleri Söngüt ilacı ile temizledik. Tükecilere ele, lastiğe ve metale ve bakıra hiçbir zarar vermeyen bu malzemeyi uygulamalı olarak görmelerini tavsiye ederim.

Söngüt İlacını Şimdiye Kadar Nerelerde Kullandınız? 2018-03-04T15:01:04+00:00

Askeri zırhlı birlikler, askeri fabrikalar, harp akademileri, Isparta İç Güvenlik Merkez Komutanlığı ve büyük askeri birliklerde kullanıldı. Otellerde kullanıldı.  Söngüt sıvısı kullanıldığı zaman yumuşatma cihazlarında tuza gerek kalmıyor. Bütün sistemi güneş enerji sistemine bağlıyoruz. Güneş Enerji sisteminde de tıkanma yaşanmamasından dolayı Söngüt ilacı tercih ediliyor. Yaz aylarında da en az %50 tasarruf sağlıyor.

Leke Sökücü Söngüt Kullanımının Garantisi var mı? 2018-03-04T15:00:55+00:00

3 yıllık garantisi vardır.

Söngüt Yakıttan Tasarruf sağlıyor mu? 2018-03-04T15:00:45+00:00

Yaptığımız bir kurumda %50 ile %60 oaranında yakıttan tasarruf sağlandı. Kombilerde kullandığımızda 550 TL gelen yakıt ücretini 93 TL ile 105 TL oranlarına düştüğü uygulamalarda kanıtlandı.

Mücizevi Leke Sökücü Söngüt’ün Sertifikaları var mı? 2018-03-04T15:00:36+00:00

İSO Belgesi ve patent kurumunda isim hakkı alındı. Teknik Üniversite’de yapılan 66 saatlik denemeden sonra bizim ürünümüzün bitkisel olduğu kanıtlandı. Ayrıca 3 ayrı fakülte Söngüt’ün metale zarar vermediğine dair rapor verdi. Bunun yanı sıra teknik üniversitenin makine mühendisliği ana bilim dalının verdiği kalite belgesi de alındı.

Söngüt’ü Keşfedin

İzba Ticaret ve Kimya Sanayi tarafından üretilen Mucizevi Leke Sökücü Söngüt’ü deneyin. Kireç, kalker, camdaki boya lekeleri, tabandaki alçıları, çimento birikintilerini ve çamaşır makinesine bir su bardağı koyulduğunda  makinenin 1 sene boyunca kireç tutmadığını görün.

Bizimle İletişime Geçin